کلیدسازی سیار

خدمات شبانه روزی قفل و کلید و جک

تماس شبانه روزی

۰۹۱۹۸۹۰۲۷۹۰

آدرس دفتر ما

خ خرمشهر،نیلوفر، پلاک 24

تعمیرات جکهای پارکینگ ریلی، بازویی

درب های اتوماتیک و درب های برقی پارکینگ امکان دارد وقتی خراب شوند و با مشکل رو به رو شوند  نیازمند تعمیر  توسط متخصصین در این حوزه باشند. این ایرادات  تنها برای این محصولات رخ نمی دهد ،درواقع برای تمامی محصولات برقی ممکن است اتفاق بیوفتد. اگر چه محصولاتی همچون جـک های برقی اصولا از  گـارانتی برخوردار هستند و از متـریال بسیـار عالی در سـاخت آن ها استفاده شـده تا به راحتـی برای مـدت زیادی بدون مشـکل در اخـتیار شما قرار بگیرد در مقابل نیز ممکن است با خرابی مواجه شوند و به تعمیر نیاز داشته باشند.

 

باز کردن جک درب پارکینگ به شکل دستی  واقعا کار مشقت باری است و افراد را به زحمت می اندازد . از طرف دیگر چگونگی باز شدن درب و همینطور هزینه های احتمالی تعمیر را هم باید در نظر داشت . خراب شدن جک درب پارکینگ به دو دسته تقسیم می شود که در مورد اول تشخیص آن بسیار ساده است و نشانه های آن آثار فیزیکی است و مورد دوم خراب شدن جک بدون آثار فیزیکی است .

پیدا کردن عیب و تعمیر جک درب پارکینگ کار راحتی نیست . برای اینکه عملکرد این درب‌های اتوماتیک به درستی صورت گیرد  می بایست  همه اجزا به شکل  کاملا هماهنگ با یکدیگر کار کنند تا احتمال بروز خطرات ناگهانی به کمترین حد ممکن برسد. بهتر است  برای پیشگیری از بروز خرابی یا خطرات ناشی از عملکرد نامناسب جک برقی در زمان خرابی و تعمیر آن ،  این کار توسط متخصصین این کار انجام شود .

جک درب پارکینگ:

جک پارکینگی بر حسب نوع تکنولوژی استفاده شده در آن یه  دو نوع جک درب پارکینگ  الکترومکانیکی و جک پارکینگ هیدرولیکی تقسیم بندی می شود .  هر کدام از انواع جک‌ های پارکینگ به دلیل عملکرد  و کارکرد متفاوتشان نیاز به اقدامات متفاوتی برای عیب یابی و تعمیر دارند.  در جک پارکینگ الکترومکانیکی, اصطکاک ایجاد شده میان چرخ دنده‌ ها و میل ماردون موجب ایجاد فشار مضاعف روی درب در زمان  باز و بسته شدن، می شود که دلیل اصلی خرابی جک پارکینگ می باشد .

از سویی  دیگر در جک‌ های پارکینگ هیدرولیکی کمبود روغن دلیل مهم برای  خراب شدن می باشد ، زیرا  این جک‌ها برای داشتن عملکرد بهتر احتیاج  به روغن‌ کاری زیاد و مناسب دارند که کمبود آن به موتور فشار آورده و باعث کاهش عمر آن ها خواهد شد.

جک که نوعی عملکرد از نیروی مکانیکی یا هیدرولیکی است به طور معمول در درب های لولایی پارکینگ فراوان یافت می شود و قانون استفاده شدۀ در مورد آن به وسیلۀ یک ریموت کنترل از راه دور انجام می شود . چند نوع جک پارکینگی وجود دارد که  برای هر نوع نیز مدلهایی موجود است . از جمله انواع آن می توان به سه نمونه اشاره کرد :

جک پارکینگ مکانیکی : این نوع از جک بیشتر برای درب های سبک تر و با تردد کمتر است .
جک پارکینگ هیدرولیکی : برای تردد بالا و درب های سنگین وزن مورد استفاده قرار می گیرد .
جک پارکینگ زیر سطحی : این نوع به جک زیبا و نامرئی مشهور است و دارای یراق آلات و نصب بسیار پیچیده است .

دربهای لولایی انواع مختلف و متنوع دارند که از جنس و مواد گوناگون ساخته می شود . اما برای نصب کردن جک بر روی این مدل از دربها باید چند مورد اساسی را رعایت کرد تا بتوان جک پارکینگی مناسب  را انتخاب کرد . برای انتخاب کردن بهترین جک پارکینگی چند  مورد را باید در نظر گرفت : وزن هر کدام از لنگه های درب ، تعداد تردد های شبانه روز ، عرض هر کدام از لنگه درب ها.

موارد استفاده از جک ریلی درب پارکینگ :

دربهایی با جک ریلی به طور معمول در مکان هایی استفاده می شود  که ورودی های پهنی دارند و افراد زیادی به آن جا رفت و آمد می کنند. همچنین وسایل نقلیۀ سنگین و مرتفعی به آن جا وارد می شوند .

امروزه مدلهای خاصی از   جک های درب پارکینگی  وجود دارد که نظر بسیاری را جلب کرده است و افراد در صنوف مختلف همواره سعی دارند این مدلها را خریداری و بین دیگران کسب و  کار خود را بولد نمایند.  در واقع وجود جدیدترین و خاص ترین مدلها یکی از ویژگی های منحصر به فرد این وسیله است ، که افراد در مشاغل خود با درآمدهای  مختلف به ویژه کارخانه و کارگاه های تولیدی تلاش و کوشش بسیاری برای به دست آوردن آن دارند چون این امتیاز کمک فراوانی به موفقیت کسب و کار و بهتر دیده شدن خدمات آنها می کند.

مدلهای خاص جک درب پارکینگ :

امروزه مدلهای خاصی از   جک های درب پارکینگی  وجود دارد که نظر بسیاری را جلب کرده است و افراد در صنوف مختلف همواره سعی دارند این مدلها را خریداری و بین دیگران کسب و  کار خود را بولد نمایند.  در واقع وجود جدیدترین و خاص ترین مدلها یکی از ویژگی های منحصر به فرد این وسیله است ، که افراد در مشاغل خود با درآمدهای  مختلف به ویژه کارخانه و کارگاه های تولیدی تلاش و کوشش بسیاری برای به دست آوردن آن دارند چون این امتیاز کمک فراوانی به موفقیت کسب و کار و بهتر دیده شدن خدمات آنها می کند.

تعمیر جک پارکینگیbft:

سیستم جک پارکینگی بی اف تی به شکل  دو سرعته طراحی گرده است ، این عملکرد مانع خوبی برای جلوگیری  از کوبش درب به هنگام کارکرد جک پارکینگی بی اف تی می گردد. موتور جک پارکینگی بی اف تی از نوع ۲۴ ولت می باشد و از یک گیربکس پر قدرت برخوردار می باشد که قدرت جابه جایی هر لنگه ۲۵۰ کیلو گرم  را به جک پارکینگی بیاف تی می دهد.

جک پارکینگی بی اف تی توانایی باز و بسته کردن درب تا ۷۵ بار در روز را دارد که همین موضوع جک پارکینگی بی اف تی را تبدیل به گزینه مناسبی برای مصارف مسکونی کرده است. مدارفرمان جک پارکینگی بی اف تی به گونه ای طراحی شده که می تواند باطری را اضافه کند و در زمان قطعی برق یو پی اس  به  باز و بسته کردن درب بپردازد و نیازی به سیستم خلاص کن دستی نمی باشد.

از مهم ترین ویژگی های جک پارکینگی بی اف تی می توان به ریموت کنترل کد متغیر یا هاپینگ اشاره نمود که فقط ریموت طراحی شده توسط شرکت بی اف تی با مدار فرمان جک پارکینگی بی اف تی سازگاری دارد که این موضوع از نظر امنیت بسیار مهم می باشد.

انواع جک اتوماتیک لولایی

جک کف گرد (جک که داخل زمین نصب می شود)

محل قرار گیری جک کف گرد  بر روی لولای درب می باشد، در زمان نصب این مدل از جک ها بر روی لولای درب باید دقت زیادی شود، تا جک ها به طور صحیح بر روی لولای درب نصب شود، برای نصب جک کف گرد بر روی لولای درب نیاز به تخریب اطراف درب نیست، به این خاطر که جک های کف گرد بر روی لولای درب نصب می شود.

نا گفته نماند، که جک کف گردی که بر روی لولای درب نصب می شود، در برابر آب مقاوم می باشد، ولی برای اینکه در مواقع بارانی از تجمع آب و نفوذ آب باران به سیستم برقی جک کف گرد جلوگیری شود، و کمتر این سیتم در معرض آب قرار بگیرد، بهتر است در زیر جک کف گرد درب لولایی ، سیستم کانال کشی و شن ریزی در آن قسمت فراهم شود.

جک های کف گرد برای درب های لولایی تا عرض ۵ متر کاربرد دارند، در واقع این مدل از جک ها به دلیل اینکه بر روی لولای درب نصب می شوند، و از نظر ظاهری زیاد دیده نمی شوند، و به راحتی درب لولایی را به صورت خودکار باز و بسته می کنند، نسبت به دیگر جک های اتوماتیک قیمت بالاتری دارند.

جک بازویی ملخی

این مدل از جک ها سبک و راحت هستند و بر روی درب لولایی تعبیه می شوند، به این دلیل که جک های ملخی بر روی ستون داخلی کنار درب نصب می شوند، زیاد به چشم نمی آیند و این مدل از جک ها به علت دیده نشدن ، ظاهری زیبا به درب لولایی می دهند.برای اینکه درب لولایی در پارکینگ به راحتی باز و بسته شود، باید فضای مناسبی در دو طرف درب لولایی برای به حرکت در آمدن جک بازویی ملخی وجود داشته باشد، تا درب بدون هیچ وقفه ای به راحتی باز شود.

معیارهای خرید جک درب پارکینگ

در این میان، طبیعی است که افراد به دنبال معیارها و ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد جک درب پارکینگی باشند تا بدانند آیا واقعا خرید این ابزار مفید واقع می ‌شود یا خیر. البته این دستگاه دارای برخی از ویژگی های قابل توجه و مزایایی است که مفید برای اکثر مردم است. بنابراین، شما باید همیشه این نکات کلیدی در نظر داشته باشید برای تعیین استاندارد برای خرید جک پارکینگ “guide automatic gate” اقدام کنید.

صدای باز و بسته کردن درب پارکینگ

شاید با خودتان فکر کنید که باز کردن درب پارکینگ و بسته شدن صدا کاملا طبیعی است و نمی توان از وجود این صداها جلوگیری کرد. اما این باور درست نیست. امروز، جک های درب پارکینگ از این توانایی برای باز کردن و بستن درب پارکینگ بدون ایجاد سر و صدا و آلودگی صوتی غیر طبیعی را دارند و می ‌توانند این کار را بدون مشکل خاصی انجام دهند. به همین دلیل، توصیه می کنیم که شما با توجه به این موضوع به دنبال خرید محصولی با کیفیت و مرغوب بدون تولید اصوات ناهنجار باشید.

موتور قدرتمند

دروازه پارکینگ برخی ساختمان های بزرگ بسیار سنگین و بزرگ هستند که جک پارکینگ ضعیف و ساده نمی تواند از عهده باز و بسته کردن درب ‌های این پارکینگ بربیاید. در هنگام انتخاب و خرید جک پارکینگ شما باید توانایی و قدرت موتور آن را به خوبی بسنجید و به دنبال خرید یک دستگاه توانمند و قابل اطمینان برای پارکینگ خود باشید.

امنیت بالا و مقاوم در برابر فشار

جدا از تمام مزایایی که جک پارکینگی می تواند برای شما به همراه داشته باشد، باید به ایمنی آن نیز توجه کنید. جک درب پارکینگ اهرمی است که از باز شدن اجباری درب پارکینگ جلوگیری می کند. بنابراین بهتر است یک جک محکم و مطمئن برای درب پارکینگ تهیه کنید تا علاوه بر راحتی در باز و بسته شدن درب، امنیت پارکینگ خود را نیز تضمین کنید. البته برای بهره مندی از این قابلیت می توانید به قفل برقی نیز اعتماد کنید.

آنتن‌دهی خوب و مدار فرمان وسیع

و در نهایت میزان آنتن و مدار فرمان جک درب پارکینگ است که در برخی مواقع اهمیت زیادی دارد. زیرا درب های پارکینگ پس از نصب جک فقط با ریموت و گیرنده باز و بسته می شوند و نیاز دارند سیگنال های یکدیگر را به خوبی دریافت کنند. توصیه می کنیم تا حد امکان به این ویژگی توجه کنید.

تعمیر جک پارکینگی :

هر نوع جک پارکینگی بعد از مدتی که از آنها استفاده شده باشد نیازمند سرویس هستند چون قطعا دچار مشکلاتی می شوند . درحقیقت هر مدل از جک پارکینگی با توجه به شرایط خاص خود هزینه های مختص به نگهداری خود را هم دارد اگر چه میزان طول عمر و زمان سرویس های دوره ای در انواع مختلف جک های پارکینگی متفاوت می باشند.

در برخی ازتعمیرات جک پارکینگی و نصب کردن در بهای پارکینگ بازویی الکترومکانیکی یک نوع مهرۀ ماردان فلزی دارند که در اصطلاح به آنها جک پارکینگی شفت زیر گفته می شود ، یعنی به گونه ای است که بازوی جک به شکل مستقیم در آخر لوله به پلیت سر جک وصل نمی شود ، پس بنابراین به وسیلۀ یک قطعه به اسم کالسکه ای که متحرک نیز می باشد جک را به پلیت وصل می کند؛ و در اصل مهرۀ ماردان فلزی مستقیما عمل باز و بسته کردن درب را بر عهده می گیرد،  این مدل از یک قدرت بالا برخوردار است و بنابراین نیازمند سرویس های دوره ای منظم تری نیز می باشند.

به گونه ای که اگر ماردان جک به موقع روغن کاری نشود جک به طور کامل قفل می شود و یا اینکه به سختی حرکت می کند یا اینکه کلا از حرکت می ایستد . چون سرویس کردن ، چکاپ و عیب یابی دوره ای این نوع از جک ها به وسیلۀ تکنسین ماهر یکی از مهم ترین موارد و از ضرورت های نگهداری این نوع مدل می باشد .

در مدل دیگر تعمیر کردن جک پارکینگی که اغلب به شکل شفت مستقیم می باشد یعنی پلیت سر جک به صورت خط صاف و مستقیم به سر جک متصل می شود سرویس آنچنانی خود جک لازم ندارد  ولی به خاطر قدرت پایین تر از جک های پارکینگی نسبت به شفت زیر ، باید مسیر حرکت آنها  کاملا راحت باشد به شکلی که که کوچک ترین مشکل در باز و بسته شدن درب باعث ایجاد مشکل برای تعمیر جک پارکینگی می شود.

نکاتی برای نگهداری جک پارکینگی

آب بندی کردن مرکز پروتکو به گونه ای باشد که از هیچ  راهی رطوبت به آن وارد نشود، هر چند ماه یکبار پیستون گریس کاری شود .

بر روی جک پارکینگی حتما قفل برقی نصب شود.

چگونه می توان نوع مشکل جک‌ درب را پیدا کرد؟

قطعاً فهمیدن این موضوع که مشکل جک از کجاست، کار افراد غیرمتخصص نیست. اما با چک کردن بعضی از بخش ها، می توان بر ایرادات سیستم پی برد. به طور مثال،

۱_اگر موتور جک صدای بلند ایجاد کند، یا پیچ بدنه محکم نیست، یا روتور به درستی در جایگاه خود قرار نگرفته است، یا بلبرینگ ها خشک شده اند.

۲_اگر موتور داغ می کند، شاید ایراد از استاتور باشد.

۳_اگر موتور کار نمی کند، شاید سیم های داخلی آن قطع شده است و…

کار تشخیص موارد ذکر شده و سایر مشکل ها، تنها از عهده ی متخصصین این امر، بر می‌آید.

مشاوره تلفنی